Tek istekleri çocuk sahibi olmaktı. 2 yıl tüp bebek tedavisi gördüler. Umutlar tam tükeniyordu ki müjdeli haber geldi. Murat-Hüsran Çensi çiftinin yıllardır özlemini çektikleri çocuk özlemi son erdi. Onların biri kız biri de erkek olmak üzere ikiz tüp bebekleri oldu. Hüsran Çensi, "Eşimin lösemi olmasından dolayı çocuk sahibi olamayacağım diye çok korkmuştum. Ancak çok mutluyum" dedi.

Onlar belki de 2008'in en şanslı ailesi. Bir çocuk sahibi olmak isterken ikiz bebek sahibi oldular. Hem de tüp bebek yöntemiyle. Şimdi Çensi çiftinin mutluluğuna diyecek yok.

UMUTLARINI YİTİRİYORLARDI
39 yaşında baba olan Murat Çensi, 1990 yılında askerden geldikten sonra lösemi hastası olduğunu öğrendi. Ankara-Adana arasında mekik dokuyan Murat Çensi'ye, 1999 yılında ablası Sibel Işıkgelden ilik nakli yapıldı. Tam iyileşti denilirken bu sefer de zatürreeye yakalanan Murat Çensi için sıkıntılı günler yeniden başladı. Çensi ailesi, çocuk sahibi olmanın hayaliyle yaşadı.

MÜJDELİ HABER
Zatürree hastalığını da atlatan Murat Çensi, artık çocuk sahibi olmak için araştırmaya koyuldu. Tüp bebek yöntemini seçen Çensi çifti, Adana'daki Prof. Dr. M. Turan Çetin Tüp Bebek Merkezi'nde 2 yıl süresince tedavi oldular. 9 ay önce müjdeli haberi alan Çensi çifti, önceki gün biri kız, biri erkek, ikiz bebek sahibi oldular. Böylelikle çiftin yıllardır özlemini çektikleri çocuk hasreti de sona ermiş oldu.

BİZİM İÇİN MUCİZE    
Suudi Arabistan'da berberlik yapan baba Murat Çensi ise çocuklarının doğum haberini yakınlarından aldı. Anne Hüsran Çensi, "2 yıllık tedaviden sonra çocuk sahibi olmamız mucize. Tedavi sürecimizde bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. Zaman zaman umudumuzu kaybetmiştik ama doktorlarımız, yakınlarımız bizi çok teselli ettiler. Annelik duygusu özel bjr duyguymuş" dedi.

Sabah Gazetesi (21 Aralık 2008)

 

Scroll to top